​Seniorzy zaprezentowali swoje talenty w Mechlinie

Dodano: 12-07-2018

W weekend 7-8 lipca w Mechlinie obchodzono imieniny św. Benedykta, patrona wioski, gdzie do wspólnej zabawy, integracji oraz edukacji zaprosili: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Mechlin oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie i Stowarzyszenie Animatorów Ekonomii Społecznej Gospodarki Rynkowej SZANSA w ramach projektu „Śremski Senior – inicjator i organizator społeczny”. 

W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy gminy, władze samorządowe, lokalni liderzy oraz media. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: quiz o Śremie, konkurencje sportowe oraz atrakcje plastyczne i muzyczne. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w nauce zumby czy konkursie w cięciu ręczną piłą. Ważnym elementem był pokaz pierwszej pomocy oraz edukacja w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. Przy stoisku informacyjnym w ramach Mobilnego Punktu Edukacji Obywatelskiej można było poznać ofertę gminy Śrem – szczególnie dla seniorów, a także napisać o ważnych sprawach dotyczących  polityki senioralnej zostawiając opinię w „Skrzynce pomysłów”.  
Seniorzy mogli skosztować lokalnych mechlińskich słodkości, spróbować szczęścia w loterii oraz bawić się przy muzyce na żywo. Mechlin po raz kolejny stał się miejscem życzliwym i gościnnym. 
Aktywizacja i integracja seniorów w Mechlinie jest jednym z zadań określonych w Projekcie „Śremski senior – inicjator i organizator społeczny”, a projekt jest realizowany w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. 
 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę