​Śremianie odwiedzili Bergen

Dodano: 11-07-2018

W dniach od 5 do 8 lipca przedstawiciele gminy Śrem oraz bracia kurkowi z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śremie po raz kolejny uczestniczyli w obchodach Święta Bractwa Kurkowego w mieście partnerskim Bergen w Niemczech.

zdjecia-z-telefonu-329-(1).jpg

Obchody mają wieloletnią tradycję i są najważniejszym świętem w mieście. Uroczystościom towarzyszą liczne imprezy kulturalne, występy muzyczne oraz przemarsze przez Bergen w tradycyjnych strojach. W trakcie kilkudniowego święta wybierani są: Król Korpusu, Król Miasta, Ministrowie oraz Król Dzieci i Młodzieży.
Każdego roku zaproszone delegacje mają możliwość zwiedzania dodatkowych atrakcji. Tym razem śremianie odwiedzili Brunszwik - miasto powiatowe w Niemczech położone w kraju związkowym Dolna Saksonia, ważny ośrodek przemysłowy i naukowy. Miasto ma bardzo rozwinięty przemysł: maszynowy, środków transportu, elektrotechniczny, elektroniczny, metalowy, precyzyjny, spożywczy. Działają tu politechnika  z biblioteką, szkoły wyższe: pedagogiczna oraz sztuk pięknych, instytuty naukowe i wydawnictwa.
Celem wyjazdów jest poznanie regionu miasta partnerskiego Bergen, wymiana kulturowa oraz zacieśnianie współpracy.
 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę