​X Forum Gospodarcze Metropolii Poznań

Dodano: 18-05-2017

17 maja 2017 r. w Centrum Konferencyjnym Concordia Design w Poznaniu rozpoczęło się jubileuszowe X Forum Gospodarcze Metropolii Poznań. Impreza jest skierowana głównie do przedsiębiorców i władz samorządowych. Od lat ma formę regionalnego dialogu i należy do największych wydarzeń gospodarczych w regionie. Wiodącym tematem tegorocznego Forum była sytuacja na rynku pracy oraz rozwój i bariery przedsiębiorstw w sytuacji niedoboru pracowników.

X Forum Gospodarcze Metropolii Poznań otworzyli:  Adam Lewandowski – Burmistrz Śremu, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Tomasz Łubiński – Wicestarosta Poznański oraz Wojciech Kruk – Prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. 
 
W pierwszej części prof. dr hab. Józef Orczyk rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu scharakteryzował rynek pracy Metropolii Poznań. Następnie odbył się panel dyskusyjny z udziałem Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego poświęcony zatrudnieniu pracowników ze wschodu. Rozmowa dotyczyła doświadczeń pracodawców ze współpracy z imigrantami ze wschodu, czy koniecznych formalności związanych z zatrudnianiem pracowników z Ukrainy oraz kooperacji z ukraińskimi przedsiębiorstwami.

Kolejne części X Forum Gospodarcze Metropolii Poznań koncentrowały się na kwestiach pozyskiwania i zatrzymywania najlepszych pracowników, opiece socjalnej pracowników, systemów motywacji oraz wizerunku pracodawcy. Poruszono zagadnienia związane z oczekiwaniami przedsiębiorców, dostosowania kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy. 

Podczas forum rozmawiano także o efektywności wielkopolskich przedsiębiorstw na poziomie makro oraz wykorzystaniu nowych technologii i wpływie na zwiększenie produktywności. 

X Forum Gospodarcze Metropolii Poznań zakończyła Platforma Wymiany Doświadczeń Menedżerskich, wizyty studyjne w firmach i praktyczne poznawanie procesów produkcyjnych.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę