Upamiętnili historię bieganiem

Dodano: 12-10-2018

W niedzielę 7 października odbyła się 6 Sztafeta 20 Października w Śremie. Celem organizacji wydarzenia było upamiętnienie rocznicy rozstrzelania śremian na rynku w 1939 roku oraz zbiórka pieniędzy dla chorych chłopców - Michała i Krzysia Lampe. 

Sztafety odbywały się na dystansie liczącym 2500 m. Prowadzono klasyfikację: sztafet męskich, damskich oraz mieszanych (para damska i para męska).

Wydarzenie rozpoczęły rozgrzewką instruktorki Śremskiego Sportu.
 
W klasyfikacji open oraz sztafet męskich wygrały Młode Byki w składzie: Andrzej Grześ, Mikołaj Nawrot, Bogusz Podgórski, Wiktor Maćkowiak. W klasyfikacji żeńskiej zwyciężyły Gwiazdeczki MOS-u, w składzie: Olga Rożek, Otylia Jurga, Sylwia Bartkowiak i Wiktoria Bartkowiak. W klasyfikacji mieszanej najlepszy łączny czas uzyskała drużyna "Pędzimy dla Misia i Krzysia" w składzie: Krzysztof Ignaszewski, Agnieszka Jerzyk, Marek Matuszewski i Agnieszka Golak.

Podczas imprezy zbierano pieniędze dla Michała i Krzysia Lampe. W efekcie wystawiono dwa czeki: na kwotę 16041 zł - z pieniędzy zebranych przy zapisach oraz drugi - na kwotę 5000 zł ze zbiórki przeprowadzonej przez stowarzyszenie Runners' Power.
DSC_3655.JPG


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę