Akcja Lato '2018 - ŚOK

Dodano: 12-06-2018

Śremski Ośrodek Kultury informuje, że ruszają zapisy na zajęcia dla dzieci i młodzieży na tegoroczne wakacje.

2018_akcja_lato_6453-(2).jpg

 
BAJKOPLASTYKA - WARSZTATY TWÓRCZE - Zajęcia, podczas których dzieci będę miały okazję poznać technikę filcowania, hirameki, quilingu, lepienia z zimnej porcelany, odlewania z wosku i malowania, by później z ich pomocą wyczarować postacie z popularnych bajek i wierszyków dla dzieci. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od 6 lat. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, część zajęć odbędzie się na świeżym powietrzu – w ogrodzie ŚOK. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Hertmanowska "Hertmanus Pracownia Edukacyjno-Artystyczna".
 
GITAROWE INSPIRACJE - W czasie zajęć dzieci od podstaw będą uczyć się gry na gitarze przy znanych utworach oraz kształcić słuch muzyczny, poczucie rytmu i śpiew. Uczestnicy przynoszą ze sobą gitary. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Przyjemski - instruktor i animator.
 
RETRO WAKACJE, CZYLI JAK POWSTAŁO KINO - WARSZTATY KINOWE - podczas zajęć dzieci zapoznają się z teorią iluzji ruchu, odkryją zasady działania pierwszych mechanizmów dawnych aparatów optycznych, a także zamienią się w konstruktorów, by stworzyć własnoręcznie jedną z zabawek optycznych. Każdy uczestnik wcieli się w twórcę i przygotuje własną animację. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat.
 
SPOTKANIA WAKACYJNE AKADEMII MAMY, TATY I MALUCHA - to zajęcia skierowane dla dzieci w wieku 2-3 lat oraz ich opiekunów. W czasie zajęć będziemy się bawić i poznawać świat wielozmysłowo. Każde zajęcia to inny temat: 1 sierpnia - plaża, 8 sierpnia – kolor żółty, 22 sierpnia - gąsienica, a 29 sierpnia - tęcza. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach w godz. 10:00-10:45 i 11:30-12:15. Zajęcia prowadzi Martyna Frąckowiak-Leśniczak, pedagog, animator, prywatnie mama dwójki maluchów.

WARSZTATY TANECZNE – nauka i doskonalenie stylów tanecznych hip-hop, dancehall oraz taniec nowoczesny. Zajęcia odbywać się będą pod okiem Asi Łasińskiej, pracującej jako instruktor w Egurrola Dance Studio Wrocław.

 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę