Miejska Wypożyczalnia Rowerów

Dodano: 09-05-2018

8 maja 2018 roku Miejska Wypożyczalnia Rowerów w Śremie rozpoczęła funkcjonowanie w nowym miejscu przy Dworcu PKS przy ul. Powstańców Wlkp. 4 w Śremie. 

Punkt powstał w ramach aktywizacji społeczności środowisk seniorów inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie. Obsługiwana przez osoby zrzeszone w ramach Śremskiego Programu na rzecz osób starszych na lata 2017 – 2025 wypożyczalnia rowerów jest elementem powstającego zintegrowanego węzła przesiadkowego w Śremie. 

Korzystanie z Miejskiej Wypożyczalni Rowerów jest bezpłatne i bardzo łatwe. Wystarczy na dworcu PKS zgłosić się do osoby obsługującej Punkt i wypełnić Kartę Wypożyczenia. Miejska Wypożyczalnia Rowerów w Śremie jest czynna codziennie w godz. od 12.00 do 18.00 do maja do września 2018.

Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostało 10 nowych rowerów, wyposażonych w elementy niezbędne do wygodnej i bezpiecznej jazdy, m.in. oświetlenie, dzwonek, hamulce, do dyspozycji jest również zapięcie zabezpieczające rower.

W otwarciu nowego Punktu uczestniczył Adam Lewandowski, Burmistrz Śremu oraz Maria Świdurska, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie. Wypożyczalnia rowerów prowadzona jest w celu realizacji zadań Aktywnego Rowerowego Śremu dla mieszkańców miasta i gminy Śrem, a działanie podejmowane jest w ramach zadań określonych w Śremskim Programie na rzecz osób starszych na lata 2017 – 2025.

Od września Wypożyczalnia zmienia swoje godziny funkcjonowania i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców  rowery można wypożyczać codziennie od 14:00 do 18:00. 
 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę