Moc atrakcji na Łęgach Mechlińskich

Dodano: 09-10-2018

7 października odbyła się siódma edycja festynu „Jesień na Łęgach Mechlińskich”.

Jak co roku festyn rozpoczęła msza św. przy krzyżu Skrzydlewskiego nad Wartą odprawiona przez ks. prałata Mariana Bruckiego. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Capella Canta Brass.
Uczestnicy festynu mogli obejrzeć pokaz tresury psa policyjnego Kronosa z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, pokaz podstawowego wyszkolenia jeździeckiego, zaprezentowany na polanie przez amazonki i jeźdźców z Dworu Andrzejówka, pokaz dżygitówki w wykonaniu grupy kaskaderów konnych Apolinarski Group oraz pokaz powożenia zaprzęgami konnymi grupy ARON Export-Import z Małachowa. Artystyczną cześć imprezy stanowiły występy wokalne uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowie oraz koncert zespołu JIM BAND. Na zakończenie zorganizowano pogoń „za lisem”.
Występom towarzyszył pokaz trofeów myśliwskich i wystawa przyrodnicza zorganizowana przez Koło Łowieckie Nr 73 „KOGUT” w Kórniku, darmowe przejazdy bryczkami ze Stajni Kawcze, a także atrakcje kulinarne – grochówka z polowej kuchni harcerskiej, słodkości z Mechlina, przysmaki z grilla, wypieki przygotowane na miodzie oraz dziczyzna serwowana przez Koło Łowieckie Nr 73 „KOGUT” w Kórniku.
Imprezę na terenie Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Łęgi Mechlińskie” organizują Gmina Śrem, Nadleśnictwo Babki i Powiat Śremski przy ogromnym wkładzie i pomocy Rady Sołeckiej z Mechlina, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Mechlin, Gajówki Organizacja Imprez Małgorzata Wiśniewska ze Zbrudzewa, Koła Łowieckiego Nr 73 „KOGUT” w Kórniku, Dworu Andrzejówka, Szkoły Podstawowej w Dąbrowie i harcerzy z Hufca Śrem im. Mazurka Dąbrowskiego.

20181007_152327.jpg


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę