Otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie

Dodano: 22-09-2016 TAGI:

22 września br. o godzinie 11:00 miało miejsce oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego wraz z oświetleniem za budynkami Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie – pierwszego obiektu sportowego realizowanego w ramach programu BOISKA SPORTOWE ŚREM 2016-2018. 

W oficjalnym otwarciu boiska uczestniczyli Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych w Śremie oraz radni Rady Miejskiej w Śremie Zdzisław Żeleźny i Tomasz Żak.
 
Gminny program „Boiska Sportowe Śrem 2016 -2018” zakłada  budowę nowych oraz modernizację obecnych obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie gminy Śrem. Program powstał w trosce o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży szkolnej oraz intensyfikowanie dostępności do obiektów sportowych. 
 
Plakat-Program-BOISKA-SPORTOWE-SREM-2016-2018.jpg

Celem programu jest zwiększenie liczby obiektów sportowych dla dzieci i młodzieży dostępnych szczególnie w szkołach. Głównym wyznacznikiem lokalizacji jest dostępność do obiektu w celu aktywnego uprawiania sportu.  
 
Koszt budowy boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej wyniósł 429 620,87 zł - kwota obejmuje projekt, boisko, oświetlenie, monitoring, utwardzenie terenu wokół boiska oraz montaż ławek. Inwestycję sfinansowała gmina Śrem.

Obiekt będzie udostępniony dzieciom i młodzieży nieodpłatnie od poniedziału do piątku do godziny 21:00  oraz w soboty od godziny 11:00 do 19:00.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę