Umowa na węzły przesiadkowe podpisana

Dodano: 02-01-2018 TAGI:

​29 grudnia 2017 roku Burmistrz Śremu Adam Lewandowski podpisał umowę na dofinansowanie budowy węzłów przesiadkowych w Śremie przy ulicach Stary Rynek i Zamenhofa.
 
3-(1).jpg

Projekt „Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Śremie – etap I i II”, Poddziałanie 3.3.3 Wspieranie strategii niskoemisyjnych, w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania. (ZIT to zintegrowane inwestycje terytorialne - czyli dodatkowe środki europejskie przeznaczone dla obszarów metropolitalnych, w tym Metropolii Poznań, do której w ramach obszaru funkcjonalnego należy gmina Śrem.)
Projekt zostanie zrealizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wyłoniony w przetargu wykonawca inwestycji będzie zobligowany również do przygotowania projektu technicznego.
 
Uruchomienie nowych przystanków komunikacji miejskiej, budowa i przebudowa parkingów oraz modernizacja ulic ma zachęcić mieszkańców do korzystania z autobusów czy rowerów, co sprzyja poprawie mobilności miejskiej i zmniejszeniu liczby samochodów w mieście.
 

Zakończenie inwestycji, której wartość wynosi ponad 5 mln zł, planowane jest na 2019 rok. 


EFRR_Samorzad_kolor.jpg


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę