Wakacyjna aktywność śremskich seniorów

Dodano: 06-07-2018

Osoby z grup senioralnych angażujące się w działania inicjowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie wspólnie rozpoczęły wakacje na plaży miejskiej. Udział wzięły: Grupa Seniorów Młodzi Duchem, Grupa Seniorów Parafii Farnej, grupa literacka Amator, uczestnicy grup samopomocowych, a także media senioralne: redaktorzy Czasu Seniora oraz Senior TV.

Seniorzy grali w szachy Wikingów, tańczyli zumbę, mieli również okazję zapoznać się ze specjalnie przygotowaną informacją w ramach Mobilnego Punktu Edukacji Obywatelskiej dot. oferty kulturalno-edukacyjnej, Budżetu Obywatelskiego Śremu czy zasad postępowania podczas upałów. 

W czerwcu odbyło się spotkanie grupy samopomocowej dla osób pozostających w kryzysie emocjonalnym po stracie bliskiej osoby. Spotkanie było dobrą okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz dzielenia się refleksjami oraz bogatymi doświadczeniami. Grupa powstała z myślą o tych, którzy stracili ukochane osoby i nie radzą sobie po ich śmierci. Jest to miejsce, gdzie otwarcie wyrazić swoje emocje oraz zyskać akceptację i zrozumienie od innych. Wspólnie spędzony czas oraz wsparcie grupy sprawi, że będzie łatwiej uwierzyć w siebie i w sens dalszego życia zwłaszcza widząc osoby, które już sobie z tym poradziły.
Każdy, kto chce wziąć udział w spotkaniach, może zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie.  Pierwsze spotkanie po wakacjach zaplanowano na 11 września o godz. 15:30.

Z kolei 4 lipca  Grupa Seniorów Parafii Farnej odwiedziła Muzeum Śremskie, aby obejrzeć regionalne zbiory: wystawę obrazów i kolekcję kusz śremianina Jerzego Jurgi oraz wystawę obrazów Marka Piaseckiego.

Podejmowane działania wpisują się w realizację Śremskiego Programu na rzecz osób starszych na lata 2017 – 2025, szczególnie w zakresie zwiększenie aktywności społecznej osób starszych.

 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę