Wernisaż prac Matyld Lepieszy i Bogusława Lepieszy

Dodano: 29-10-2018
ICS
09-11-2018 17:00
Biblioteka Publiczna w Śremie

Biblioteka Publiczna im. H. Święcickiego w Śremie zaprasza na wernisaż prac Matyld Lepieszy i Bogusława Lepieszy, który odbędzie się w dnia 9 listopada 2018 roku o godzinie 17.00.

He” ma wiele znaczeń. „He” to połączenie, myślnik, łącznik. Służy także ujawnieniu różnic, np. czarny – biały, czerwony – zielony, żółty – niebieski. Jest znakiem przechodzenia, ruchu, zmiany, przekazu, komunikacji. Obraz jest he. Może podzielić lub połączyć. Obraz na wernisażu jest myślnikiem, komunikatem i przyczynkiem do rozmowy, dyskusji lub kłótni. To strefa “pomiędzy”, pomost lub bariera albo pomost i bariera.
 
Matylda Lepiesza
 
Studiowała  w ASP Ch.R.Mackintosha, pracowała dla National Trust for Scotland -Wydział Edukacji i Promocji Artystycznej, Muzeum Pollok House, Muzeum-House for an Art Lover (Ch.R.M) oraz Muzeum Roberta Burnsa. Posiada Dyplom: Konserwacji  Zabytków, Pielęgnacji Kolekcji Artystycznych (NTS). Inklinacja (E), grafika warsztatowa, malarstwo, fotografia, literatura, orientalizm, ciągła podróż...
 
Bogusław Lepiesza
 
Jest absolwentem filozofii (UAM) i malarstwo (UAP). Studiował również etnolingwistykę ze specjalizacją język mandaryński, w trakcie tych studiów, w ramach stypendium, spędził czas jakiś w Chinach. Jego zainteresowania, zarówno w zakresie teorii, jak i praktyki artystycznej koncentrują się na problemach możliwości komunikacji, transferu wartości pomiędzy społeczeństwami z odległej przeszłości oraz współczesnymi, pomiędzy ośrodkami kultury odległymi geograficznie (Europa, Grecja, Azja, Chiny).
 

wystawa-lepiesza18-m.jpg
 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę