Winda do domu

Dodano: 05-09-2018

Winda do domu - to projekt realizowany przez dwoje przyjaciół ze szkolnej ławki, niesamowitych śremian Szymona „Maję” Majewskiego oraz Macieja „Tórka” Turajskiego. Wspólnie podejmują nietuzinkowe wyzwania, które są potwierdzeniem że ludzie z niepełnosprawnością mogą realizować marzenia, nawet te bardzo trudne. Jako tandem starują w zawodach triathlonowych. Szymon dzięki Maciejowi małym kajakiem, na specjalnym rowerze oraz na wózku pokonuje poszczególne triathlonowe etapy.  Za sobą mają udział w: Super League Triathlon Poznań oraz Przechlewo Goodwalley Triathlon, a przed sobą 16 września br. Śrem Greatman Triathlon. 

tri9.jpg

tri2.jpg

Szymon Majewski - śremski grafik i fotografik, przez wiele lat związany z Muzeum Śremskim, od 12 lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym (SM) - choroba ta atakuje ludzi młodych, powoduje między innymi zaburzenia ruchu, czucia, równowagi i widzenia. 

Maciej Turajski -  niepoprawny optymista, trener Olimpiad Specjalnych, śremianin, rehabilitant na co dzień pracuje z dziećmi i z osobami z niepełnosprawnościami.

WINDA DO DOMU
Kolejnym wyzwaniem z którym codziennie zmierza się Szymon to schody do rodzinnego domu. Winda do domu to inicjatywa dla Szymona, aby nie został odcięty od świata i ludzi. Całkowity koszt instalacji windy wynosi 45.000 zł. Szymon uzbierał już 10.000 zł. Dołącz do drużyny Szymona i Macieja. Najmniejsze wsparcie jest bardzo ważne!

Możecie go udzielić tu: https://zrzutka.pl/xntah5

baner1.jpg
Szymon nie potrzebuje windy do nieba, wystarczy mu winda do domu !!!

 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę