Burmistrz Śremu wręczył stypendia uczniom

Dodano: 04-12-2017

1 grudnia 2017 roku w sali Bazar burmistrz Śremu Adam Lewandowski wręczył stypendia uczniom szkół podstawowych i gimnazjów za osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017. Na spotkanie zaproszeni zostali wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami.

Stypendium Burmistrza Śremu wręczane jest od roku szkolnego 2015/2016 na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Śremie w sprawie szczegółowych warunków przyznawania stypendium Burmistrza Śremu dla uzdolnionych uczniów w ramach Gminnego programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży (Dz. Urz. Woj. Wielk z 2017r. poz. 7640).
 
Za osiągnięcia w poszczególnych kategoriach stypendium przyznano 53 uczniom ze szkół zlokalizowanych na terenie gminy Śrem.  Kwota stypendium przyznana każdemu uczniowi wynosi 500 zł jednorazowo.

Uroczystość umilili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie, którzy przygotowali część artystyczną.

Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce - 21 uczniów

  1. Adam Ciesiółka Katolickie Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Śremie
  2. Kamil Grelak Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie
  3. Antonina Teresa Fornalik Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie
  4. Miłosz Michałowski SP4
  5. Kazimierz Frąckowiak SP4
  6. Kacper Przebierała SP4
  7. Dominik Michałowski SP4
  8. Antoni Jurga SP4
  9. Jakub Nowak G1
  10. Alicja Drzewiecka G1
  11. Maciej Grzegorczyk G1
  12. Andrea Fisher G1
  13. Maciej Nowakowski G1
  14. Szymon Antkowiak Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie
  15. Olga Baran SP6
  16. Stanisław Formaniak SP6
  17. Jakub Flasza SP6
  18. Maksymilian Maciej Bartz SP6
  19. Szymon Niemier G1
  20. Łukasz Burliga G1
  21. Maria Słowińska Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie

Stypendium za szczególne osiagnięcia sportowe  - 20 uczniów 

  1. Ksawery Owczarzak SP6
  2. Natalia Sójka SP6
  3. Adam Górczyński SP6
  4. Oliwia Jaśniak KPSP
  5. Jakub Kokociński Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie
  6. Anna Maria Wencka Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie
  7. Dagmara Jankowska SP1
  8. Karol Jan Majorczyk SP1
  9. Igor Koszelak ZSPiG Zbrudzewo
  10. Emilia Wiśniewska ZSPiG Zbrudzewo
  11. Szymon Kanoniczak ZSPiG Zbrudzewo
  12. Ada Żurawik Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie
  13. Maria Kaźmierczak SP4
  14. Julia Kapturek SP4
  15. Patryk Plewinski G1
  16. Michał Mikołajczak G1
  17. Maksymilian Ciesielski G1
  18. Albert Weber G1
  19. Joanna Szałek SP6
  20. Paulina Jackowiak SP6 

Stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne - 3 uczniów 

  1. Antonia Mendyka Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Śremie 
  2. Jakub Tomaszewski G1
  3. Gabriela Brzozowska SP4

Stypendium za najlepszy wynik egzaminu gimnazjalnego - 9 uczniów 

  1. Zofia Garstka Katolickie Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Śremie
  2. Wiktor Hybiak Katolickie Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Śremie
  3. Barbara Jankowiak Katolickie Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Śremie
  4. Anna Kasprzak Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie
  5. Martyna Mulkowska Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie
  6. Julia Nowak Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie
  7. Ewa Sznura Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie
  8. Michał Kujawa G1
  9. Aleksander Szlachta G1
  stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne stypendium za najlepszy wynik egzaminu gimnazjalnego
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie   2    
Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie 5 2 1  
Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie 7 4 1 2
Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Braci Barskich w Śremie 4 5    
Gimnazjum
Dwujęzyczne w Śremie
4 3   4
Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Śremie   1 1  
Katolickie Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Śremie 1     3
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zbrudzewie   3    


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę