XXII edycja Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Dodano: 12-06-2018

7 czerwca zakończyła się XXII edycja Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej.

Do finału awansowało 202 uczniów z całej Wielkopolski. Finał wojewódzki XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce odbył się dla uczniów z różnych stron Wielkopolski w trzech miejscowościach: Skokach, Golinie i Śremie. W finale mogli wziąć udział uczniowie, którzy wcześniej pomyślnie przebrnęli eliminacje powiatowe i rejonowe.Do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie przyjechało 48 uczniów z jedenastu powiatów: nowotomyskiego, poznańskiego, poznańskiego grodzkiego, średzkiego, wolsztyńskiego, leszczyńskiego, krotoszyńskiego, kościańskiego, jarocińskiego, gostyńskiego i śremskiego. Powiat śremski reprezentowało 11 finalistów.

Dziesięciu uczniów z powiatu śremskiego zdobyło tytuł laureata, w tym aż pięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie: Natalia Skrzypczak, Dawid Sękowski, Kacper Przebierała, Miłosz Michałowski i Dominik Michałowski. Tytuł laureata zdobyli także Julianna Bartz i Maksymilian Bartz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie, Marcelina Cichocka i Stanisław Dziuba ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Śremie oraz Dobrawa Małaszniak ze Szkoły Podstawowej w Manieczkach. Organizację konkursu w Szkole Podstawowej nr 4 wsparł finansowo Urząd Miejski w Śremie.

finał-2018-014.jpg


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę