Burmistrz Śremu


adam1.jpg

Adam LEWANDOWSKI

Burmistrz Śremu
 

Godziny przyjęć: 
poniedziałek - godz. 14.00 - 16.00

ZAPYTAJ BURMISTRZA
 

Adam LEWANDOWSKI urodził się 17 grudnia 1958 r. w Śremie. W 1981 roku ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze – Wydział Matematyczno – Przyrodniczy (obecnie Uniwersytet Zielonogórski), Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu – studia podyplomowe Dziennikarstwo i Nauki Polityczne - 1985, studia podyplomowe na kierunku Technologia Kształcenia - 1984 r., studia podyplomowe z Informatyki  - 1994 r., Uniwersytet Warszawski – studia podyplomowe z Zarządzania Samorządami Rozwoju Lokalnego – 1998 r., Politechnikę Poznańską w zakresie Zarządzania Instytucjami Edukacyjnymi – 2004 r., Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu – Local Government Leadership Academy – 2010 r., oraz studia doktoranckie – Wydział Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. 

Wcześniej pracował jako nauczyciel i dyrektor szkoły. Pracę w administracji samorządowej rozpoczął na stanowisku Naczelnika Pionu Edukacji, od 2006 roku do chwili obecnej piastuje stanowisko burmistrza Śremu.
Jako gospodarz miasta działa na wielu płaszczyznach reprezentując miasto i gminę w różnych związkach i  stowarzyszeniach.

Od 2007 roku pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.
Z inicjatywy burmistrza Adama Lewandowskiego gmina Śrem została członkiem Aglomeracji Poznańskiej, a następnie Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Jako wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań inicjuje działania przyczyniające się do poprawy warunków bytu i pracy mieszkańców w regionie. Z jego inicjatywy powstało połączenie Metropolis na trasie Śrem – Poznań, dzięki któremu śremianie mogą w szybszy i tańszy sposób podróżować do Poznania i z powrotem.
Adam Lewandowski jako przewodniczący Rady Programowej projektu „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” wspiera rozwój turystyczny i sportowy regionu śremskiego, propaguje turystykę wodną i aktywne spędzanie wolnego czasu. Jest również: wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, członkiem Związku Miast Polskich oraz Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Warty w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Adam Lewandowski jest szczęśliwym mężem i ojcem. Jego pasją są motocykle i sport. Bierze udział w zlotach motocyklowych, a poprzez codzienne treningi promuje zdrowy styl życia.  Corocznie startuje w największej sportowej imprezie gminnej – półmaratonie śremskim. 

 

 

bartek.jpg

 

Bartosz ŻELEŹNY

Zastępca Burmistrza Śremu

Godziny przyjęć: 
poniedziałek - godz. 14.00 - 16.00


 

Bartosz ŻELEŹNY urodził się 26 listopada 1977 r. w Śremie. W 2001 r. ukończył Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Historyczny, Akademię Ekonomiczną w Poznaniu (obecnnie Uniwersytet Ekonomiczny) – studia podyplomowe z Informatyki 2003 r., kurs Zarządzania Oświatą 2011 r.

Pracował jako nauczyciel historii i informatyki w Gimnazjum w Książu Wlkp. oraz Szkole Podstawowej nr 6 w Śremie. Od 1 stycznia 2011 r. piastuje stanowisko Zastępcy burmistrza Śremu.

W Urzędzie Miejskim nadzoruje pracę Pionu Spraw Obywatelskich, Urzędu Stanu Cywilnego i Pionu Gospodarowania Przestrzenią i Środowiskiem. Jest również Przewodniczącym Rady Programu Bezpieczne Miasto.

Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. Turysta i krajoznawca. Preferuje turystykę pieszą, rowerową i kajakową. W wolnych chwilach jeździ rowerem, pływa i uprawia jogging.
Autor wielu publikacji i artykułów na temat historii Śremu i walorów historycznych oraz krajoznawczych Ziemi Śremskiej. Współautor Miejskiej Trasy Turystycznej po prawobrzeżnym Śremie. Jeden z autorów sieci szlaków rowerowych w powiecie śremskim i przewodnika po nich. Inicjator i organizator wielu wydarzeń turystycznych oraz animator wypoczynku dzieci i młodzieży.
Zapytaj Burmistrza

Zapytaj Burmistrza

Patronat Burmistrza

Patronat Burmistrza

Sprawozdania z bieżącej działalności Burmistrza Śremu

Sprawozdania z bieżącej działalności Burmistrza Śremu

Zarządzenia Burmistrza Śremu

Zarządzenia Burmistrza Śremu


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę